Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pecka 2007

5. 5. 2007

Obrazek

V pátek 27. dubna jsme se odpoledne naložily do auta a vyjely směr Pecka na psí tábor "U nás". Na rozdíl od letního tábora v Sedlici jsme jely pouze tři - já, Anetka a Kačka. Po téměř dvou hodinách se nám podařilo projet Prahu a dále už cesta ubíhala rychle a bez problémů. Do Pecky jsme ale přijely večer po osmé hodině a tak jsme se stihly jenom ubytovat a šly jsme spát.
 V sobotu po snídani jsme se všichni sešli a byli rozděleni do družstev podle vycvičenosti našich psů. Já jsem s Kačkou zůstala ještě v družstvu začátečníků, protože od léta jsme se nic nového nenaučily. Potom už jsme začaly s výcvikem. Potěšilo mě, že Kačka si zapamatovala, co už znala a tak jsme se snažily spíš zlepšovat provedení cviků. Trochu jsem měla obavu, co bude dělat Anetka během našeho cvičení, ale naštěstí si našla kamaráda Danečka a spolu si stále měli na co hrát. Po obědě jsem si s Kačkou naordinovala odpočinek a spaly jsme až do začátku odpolední části výcviku. Po večeři ještě byl čas na posezení a popovídání si se starými i novými známými.
V neděli jsme zase cvičily dopoledne i odpoledne a v podvečer si ještě Kačka zakousala v kruhovce. Anetka s kamarádem Danečkem se odpoledne vydali na hrad, ale bohužel přišli po zavírací hodině, tak si prohlédli alespoň okolí a cestou zpátky se ještě zastavili na zmrzlině.
V pondělí jsme si ráno zacvičily a potom jsme šly s Kačkou za dětmi, které se přijeli podívat na pejsky. Byla jsem zvědavá, jak se bude chovat k postiženým dětem, protože má děti ráda, ale neměla mnoho možností se s těmito dětmi setkat. Potěšilo mě, že pro ní jsou to děti jako jiné a nechala se hladit od všech, kdo jí pohladit chtěl, dokonce se s jednou holčičkou i prošla, a i když je jinak spíš divoká, nechala se od té holčičky bez problémů vodit. Po odpoledním cvičení jsme si s Kačkou vyzkoušely vystavování v kruhu, vždyť už v létě můžeme soutěžit mezi veterány. Za všechny rady ještě jednou Pavlovi moc děkuji. Po večeři proběhla soutěž "O nejrychlejšího psa", ve které jasně zvítězil černý kříženec Čert s časem 5,28s. I když se Kačka na stupně vítězů nedostala, se svým skvělým časem 5,94s. se umístila na jednom z předních míst. A potom už byl nejvyšší čas na upálení čarodějnic. V soutěži "O nejlepší čarodějnici" musely soutěžící splnit tři úkoly. Obletět oheň, zaječet, až krev stydne v žilách a okouzlit porotu. Po velkém boji byly vyhlášeny vítězky v kategorii dospělých a dětí. Nejlepší dětskou čarodějnicí se stala Oheňka (Anetka) a získala nové koště ozdobené bonbony.
V úterý jsme si ráno ještě zacvičili a potom už jenom z terasy drželi palce těm, kteří dělali zkoušku. Po obědě nás čekalo balení a odjezd domů. A pokud bude všechno v pořádku, těšíme se zase na léto do Sedlice, na skvělé lidi, kteří se na psím táboře "U nás" schází.

Fotky najdete TADY.

 

Náhledy fotografií ze složky Pecka 2007