Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sedlice 2006

15. 3. 2007

Obrazek

V úterý 22.8. se naše smečka - dvou i čtyřnohá vydala směr Sedlice u Písku, abychom tam strávily společnou dovolenou na psím táboře "U nás". Po příjezdu jsme se ubytovaly v chatkách a večer strávily seznamováním s ostatními účastníky.
Ve středu ráno jsme byli rozděleni do družstev, já jsem s Kačkou nastoupila v družstvu začátečníků. Ailinku jsme nechávaly hlavně odpočívat v chatce a Anetka měla na starost Dášu a chodily si spolu hrát do nedalekého lesa. Výcvik probíhal dopoledne i odpoledne a na všech bylo vidět, že se postupně zlepšují.
Ve čtvrtek byla pro nás připravena soutěž "O nejrychlejšího psa tábora". Princip byl jednoduchý, aby pes v co nejkratší době překonal vzdálenost vyznačenou na lesní cestě ke svému páníčkovi. Závodilo se dvoukolově a my jsme se rády přidaly, i když naše "babičky" neměly mnoho šancí promluvit do konečného pořadí, vždyť není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Bylo vidět, že se holčičky moc a moc snažily, tak jsem raději Dydynku nechala běžet jenom jednou, ale Kačka i Dáša se v druhém kole zlepšily, na přední umístění to ale nestačilo. Vyhrála berňačka Berni. Při vyhlašování dostala Dášeňka cenu pro nejstaršího psího účastníka.
ObrazekV sobotu proběhla další zajímavá soutěž Haficross, což byl závod v lese s plněním úkolů na stanovištích. První z nás se na start postavily Anetka s Dášou a celou trasu zvládly výborně. V kategorii dětí skončily druhé. My jsme šly s Dydynkou a Kačkou, protože jsme kvůli Ailince šly pomalu, předhonili nás někteří závodníci, kteří startovali za námi. Úkoly jsme ale splnily téměř všechny, i když jsme udělaly několik chyb. Pouze poslední úkol - plavání - zvládla jenom Ailinka, proto také byla lepší než Kačka, která je neplavec. Vítězem Haficrossu se stal kamarád berňák Sid s Marťou.
Pomalu se blížil konec tábora, zkouškaři už začínali být nervózní a tak pro odlehčení byl vyhlášen karneval "Jak nám to spolu sluší". Chtěly jsme se také zúčastnit a Lenča přišla s nápadem na námořníky s lodí, které doprovodí Sirény. Všechny potřebné věci jsme koupily v Sedlici a pak vyráběly a vyráběly. V den D začalo zlobit počasí, tak bylo rozhodnuto raději přesunout karneval pod střechu do jídelny. Pro naši společnou masku to byl trochu problém, ale i přesun jsme všichni zvládli. Podařilo se nám předvést loď (Lenča, Marťa a já) s námořníky (Anetka, Dášenka, Ailinka, Kačenka, Grimma a Sid) a Sirénami (Jana s Eliskou). A kdo vyhrál? Přece naše BERNBOXO.
Ve čtvrtek byly zkoušky - všichni obstáli a v pátek jsme se ještě sešli ke společnému cvičení. Po obědě jsme ještě naskládaly zbytek věcí do auta rozjely se domů. Už se moc těšíme na jarní Pecku, na tu skvělou partu lidí, pro které jsou velkou láskou psi.

Další fotky jsou TADY.

 

Náhledy fotografií ze složky Sedlice 2006